Gayrimenkul pazarlama ve aracılık sektöründe 30 yıldan fazla deneyimi bulunan TURYAP, yeni projelerden yer almak isteyen ve elindeki 2. el gayrimenkulünü bir an önce satmayı planlayanlara yönelik emlak takas hizmeti sunmaktadır.

​TURYAP Emlak Takas Sistemi’nde, 2. el gayrimenkulün satışı ile yeni projelerdeki konut veya ticari gayrimenkullere kaynak yaratılmaktadır. Yeni konut veya ticari gayrimenkul alımını hızlandıracak bu satış yöntemi ruhsatı alınmış, satışa uygun projelere kolayca uygulanabilmektedir.

​Alıcılara ait kat irtifaklı veya iskanlı 2. el konutlar & iş yerleri ve arsalar, TURYAP Emlak Takas Sistemi ile yeni alınmak istenen gayrimenkul için ‘ön ödemeye’ dönüştürülmektedir. TURYAP’ın desteği ile takastan gelen 2. el gayrimenkulün hızlı satış fiyatı belirlenmektedir. Müteahhit firmanın satış ofisinde de, alıcının  yeni alacağı gayrimenkulün bedeli karara bağlanarak, 2. el gayrimenkulün pazarlama süreci başlatılır.

​TURYAP Emlak Takas Sistemi ile hem 2. el gayrimenkulün değerinde satışı, hem de projeden yer alınması. Emlak takas protokolü imzalanır ve  kolaylaşmaktadır.

1. Takasa verilecek müşteriye ait 2. el gayrimenkulün tapu fotokopisi veya bilgileri istenir.

2. Takasa verilecek gayrimenkul için değer tespiti yapılarak, gayrimenkulün hızlı satış fiyatı belirlenir; bu fiyata ‘Takas Fiyatı’ denir.

3. Müşteri, TURYAP Emlak Takas Sistemi’ne dahil olan gayrimenkul projelerine doğrudan gidebileceği gibi TURYAP’ın temsilcilik ağı ile kendisine yeni gayrimenkul arayışında destek verilir.

4. Müşterinin, Takas Fiyatı’nı kabul etmesi ve TURYAP Emlak Takas Sistemi’ne dahil bir projeden yeni/sıfır gayrimenkul satın almaya karar vermesi ile takas süreci başlatılır.

5. Emlak Takas sisteminde dahil olacak proje geliştiricisi firma, 2. el gayrimenkul sahibi müşteri ve Turyap arasında 3’lü “Emlak Takas Protokolü” düzenlenir.

6. Potansiyel müşterinin 2. el gayrimenkulü için pazarlama ve satış için maksimum 45 gün süre hedeflenir.

7. 2. el gayrimenkule en yakın Turyap Temsilciliği, satış için yetkilendirilir. Emlak gösterme hizmeti bu temsilcilik aracılığı ile gerçekleşir. Takasa verilen gayrimenkullere, pazarlama ve satışta öncelik verilir.

8. Satış sürecinde gayrimenkul müzayedesi, açık teklif alma ve doğrudan satış yöntemleri de uygulanabilir.

9. Satılan 2. el gayrimenkul için ödenecek bedel, müşteri nam ve hesabına, yeni/sıfır gayrimenkul satın alınan müteahhidin hesabına ödenir.

10. Takasa verilen 2. el gayrimenkulün satışı için müşteri, herhangi bir hizmet bedeli ödemez.

11. TURYAP Emlak Takas Sistemi ile satış/satın alma hızlanır; herkes için kazançlı bir çözüm ekosistemi oluşur.

 

24 Gayrimenkul / Yetkili: Serkan Ballı - 0553 806 78 91

Fer Yapı / Yetkili: Sedat Keser - 0549 772 37 17

Işıklar Yapı / Yetkili: Selda Çakmakkaya - 0536 864 70 21

Nuhoğlu İnşaat / Yetkili: Melih Uzun - 0535 301 25 03

Mika İnşaat / Yetkili: Gürhan Bozkurt - 0553 660 65 91

Ege Yapı / Yetkili: Emrah Çetemen - 0532 372 06 26

Gököz İnşaat / Yetkili: Ziya Gökhan Çakmak - 0532 308 84 51 ( kordonboyu projesi )

T.C. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı / Yetkili: Murat Gürkaya - 0538 541 25 71 

( Kocaeli / Körfezkent 3. etap konutlarında Emlak Takas Sistem'i geçerlidir. )

 

 

 

 

Elindeki gayrimenkulü değerlendirerek yeni bir gayrimenkul satın almak isteyen Müşteri, yeni gayrimenkulü satan Emlak Takas Sistemi’nde yer alan Müteahhit ve TURYAP arasında, takas sürecini başlatacak Emlak Takas Protokolü’nü

444 27 80

 

EMLAK TAKAS TURYAP Emlak Takas Sistemi. Ver elindekini. Al yenisini... TURYAP,TURYAP, GAYRİMENKUL, ÇÖZÜM MERKEZİ TURYAP TURYAP Emlak Takas Sistemi. Ver elindekini. Al yenisini...